26 квітня – День пам‘яті жертв Чорнобильської катастрофи однієї з найстрашніших трагедій за всю історію ядерної енергетики. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор. Смертоносна пилюка з ядерної печі накрила все навкруги – білі хати, квітучі сади, зелені ліси, водойми.
Велетенське полум’я розірвало нічну темряву, розпочалася пожежа.
Багатоденну пожежу намагалися загасити сотні пожежників і працівників аварійних служб, 28 чоловік ціною власного життя гасили вогонь до самого ранку.
А за тиждень уже нікого з них не залишилося в живих. Людський організм не був спроможний витримати такого потужного радіаційного удару.
Ці герої фактично врятували життя мільйонам людей, бо як би не загасили вогонь, катастрофа була б значно страшніша.
Щоб запобігти подібним аваріям у майбутньому, четвертий реактор накрили спеціальним “Саркофагом”
За даними «Грін Піс» лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч осіб, у Європі зафіксовано декілька тисяч випадків вроджених паталогій у новонароджених, 10 тисяч випадків раку щитоподібної залози.
До Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи бібліотекар Наталія Ходова та вихователь гуртожитку Марина Салтан провели захід під назвою «Біль, який з роками не зникає». Щоб нагадати дітям про наслідки аварії на атомній електростанції.
Цей день залишив «чорні» спогади, він досі хвилює багатьох людей; у всіх причетних залишилась рана, яка не загоється.
І ми будемо пам’ятати цих людей, адже вони- це наша історія, це наші герої.

