Для здобувачів освіти ліцею модератор кіноклубу DocudaysUA при ГО «ПроКачайСебе» Альона Марченко провела кінопоказ документальної стрічки «Мова» з фільмотеки DocudaysUA.
Чому для мене так важливо говорити українською ?
Короткий метр «Мова» режисера Сергія Лисенка привертає увагу глядачів до цих актуальних питань. «Якщо на Сході буде більше книжок, і їх будуть читати, то, можливо, нам більше не доведеться купувати бронежилети…», – говорить героїня фільму Анастасія Розлуцька.На Сході й Півдні України багато людей не володіють українською мовою. Активісти організовують безкоштовні курси для всіх охочих, а також привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками. Літня слухачка курсів говорить: «Хочу вивчити українську мову, щоб більш ніхто не здумав мене «захищати» лише через те, що я говорю російською».
Після показу стрічки учасники заходу ділилися своїми враженнями від перегляду фільму, та разом з експертом – педагогом соціальним Світланою Кузнєцовою обговорювали важливість мовного питання. Учасники зазначили, що найбільше їх зворушила фраза : «Коли я в Запоріжжі говорю українською на кремлі падає цегла». І це дійсно так. Ми виборюємо свою територіальну цілісність, свою державність і тому говорити українською то велика цінність.
![](https://kplm.pl.ua/wp-content/uploads/2023/06/349634636_609612194475885_1751026490170963820_n.jpg)
![](https://kplm.pl.ua/wp-content/uploads/2023/06/349716317_568774202096600_5397900024439382250_n.jpg)
![](https://kplm.pl.ua/wp-content/uploads/2023/06/350111697_1950435501979699_1726465711420785868_n.jpg)
![](https://kplm.pl.ua/wp-content/uploads/2023/06/350128851_1414151026041584_430501447663802093_n.jpg)