КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

Міжнародний день рідної мови

2017/02/24

 

Цей день 21 лютого, прийнятий на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови.

 

Зараз у світі люди говорять на 6 000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення.

 

Це - матері мова. Я звуки твої Люблю, наче очі дитини... 

О мова вкраїнська!... Хто любить її, Той любить мою Україну.

Володимир Сосюра

 

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент підписав відповідне роозпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

З нагоди цього дня в читальному залі бібліотеки Кременчуцького професійного ліцею ім. А.С. Макаренка було оформлено книжкову виставку "Мова наша - серце наше".

Як море починається з річки, так українське слово з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше Іваном Нечуй-Левицьким, Панасом Мирним, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українськими письменниками та поетами.

Тож тепер, саме МИ, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Максим Рильський писав: «...Як парость виноградної лози плекаймо мову...». Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!