КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

Кравець, закрійник

2015/11/24

Загальна характеристика професії

Кваліфікований робітник по виготовленню різноманітних швейних виробів в умовах індивідуального і масового виробництва,який володіє прогресивними методами конструювання, моделювання і пошиття одягу.

Організація та умови праці

Кравці, закрійники працюють як індивідуально, так і на підприємствах легкої промисловості та служби побуту. Виготовляють швейні вироби різноманітного асортименту, працюють на швейних машинах різного призначення, в процесі роботи здійснюють прийом і видачу замовлень, розкрій тканини.

Професійно-кваліфікаційні вимоги

Знають асортимент одягу, конструкцію деталей виробів, види швейних матеріалів та їх властивості; вміють визначати якість тканин. Знають новітню технологію виготовлення та розкрою виробів, основи конструювання і моделювання одягу, сучасне обладнання, напрямок моди. Вміють виконувати всі види робіт з пошиття верхнього та легкого чоловічого, жіночого й дитячого одягу та виробів білизняного асортименту.

Психофізичні вимоги

Обираючи цю професію, потрібно мати добрий художній смак, природні нахили до творчої діяльності, постійний інтерес до нового, здатність легко відмовитись від стереотипів. Професія передбачає наявність таких рис характеру, як акуратність, витримка, доброзичливість, тактовність, стриманість, ввічливість

 

Види послуг

- Розкрій, пошиття та ремонт одягу різного асортименту;

- Розкрій та пошиття виробів столового асортименту (скатертини, серветки);

- Розкрій та виготовлення постільної білизни.