КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА


   Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО, раніше також Зовнішнє тестування, ЗТ) — іспити для вступу до Вищого навчального закладу в Україні, спрямовані на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів.

  Мета ЗНО: підвищення рівня освіти населення України та забезпечення реалізації конституційних прав громадян на рівний доступ до якісної освіти, здійснення контролю за дотриманням Державного стандарту базової і повної середньої освіти й аналізу стану системи освіти, прогнозування її розвитку.

   Результати ЗНО зараховуються як результати державної підсумкової атестації і як результати вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

   Із 2004 року за підтримки міжнародних і громадських організацій система ЗНО формується в Україні.

  Забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти у співпраці з місцевими органами управління освітою, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти, навчальними закладами.

 Посилання на сайт Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти - http://zno-kharkiv.org.ua/news.php

Програма ЗНО - Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

  Впровадження ЗНО принесло гарні результати щодо значного підвищення якості середньої та вищої освіти в Україні, позитивно позначилося на загальному рівні освіченості та стало вагомим фактором у боротьбі з корупцією.