КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА


Шелест

Станіслав Сергійович

практичний психолог ліцею

Освіта вища, закінчив Національний Педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова за фахом «Психологія».

 

ГРАФІК РОБОТИ:

пн, вт, ср, чт, пт - 8:00 -16:00

 

 

Психологічна служба КПЛ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України, Етичним кодексом психолога, працює на підставі «Положення про психологічну службу системи освіти України», наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2017 року № 1127 «Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року» та інших нормативних документів з цього питання.

Психологія (грец. Ψυχή - душа; λόγος - знання) - академічна і прикладна наука про поведінку і психічні процеси, наука про душу.

Психологія - це область наукового знання, що досліджує особливості та закономірності виникнення, формування і розвитку (зміни) психічних процесів (відчуття, сприйняття, пам'ять, мислення, уява), психічних станів (напруженість, мотивація, фрустрація, емоції, почуття) і психічних властивостей ( спрямованість, здібності, задатки, характер, темперамент) людини, тобто психіки як особливої ​​форми життєдіяльності.

Психологія - це наука, яка перш за все відповідає на питання: чому і як? Чому людина чинить так, а не інакше? Чому дитина на уроці крутиться і не слухає вчителя? Чому дитина свариться з батьками? Чому у учня погана пам'ять? Як зробити, щоб учень краще вчився? Як можна розвинути пам'ять? Як навчитися спілкуватися?

У своїй діяльності Станіслав Сергійович керується етичними стандартами, які розроблені психологами світу і України, а саме:

- повага особистості кожної людини;

- збереження таємниці, яку мені довірили;

- невикористання отриманої інформації на шкоду людині.

Таких принципів багато, але найважливіший - "Не нашкодь!".

 

Хто такий психолог по суті?

Психолог - це не гіпнотизер, не екстрасенс, не чарівник. Він не може допомогти людині по одному бажанню, в одну мить.

Психолог - це не лікар. Він не використовує в своїй роботі ліки, не працює з хворими людьми. Але психолог може виконати функцію диспетчера: наприклад, направити дитину на обстеження до конкретного лікаря.

Психолог - це і не вчитель. Вчитель повинен в силу своїх обов'язків оцінювати учнів, психологи ж працюють на принципах  безоціночного спілкування.  

Психолог - це людина, професіонал, який володіє певними знаннями в області психології і певними навичками, психотехніками, за допомогою яких він може допомогти людям, які звернулися до нього за допомогою.

 

Психолог може допомогти, але найголовніше, про що повинні пам'ятати ті, хто звертається за допомогою до психолога, це те, що тільки величезне бажання і старання самої дитини чи її батьків може допомогти змінити ситуацію.

 

Психолог працює в декількох напрямках:

- психодіагностика-визначення за допомогою спостереження, тестів, анкет рівнів розвитку пізнавальних процесів, емоційно-вольових і інших властивостей в розвитку особистості дітей і дорослих;

- психопрофілактика та пропаганда психологічних знань серед учнів, їх батьків та педагогів;

- психологічне консультування. До психолога звертаються за допомогою для виходу з проблемної ситуації учні, батьки, викладачі;

- психокоррекція-виправлення в розвитку небажаних якостей у дітей і дорослих.

Крім корекції, психолог займається розвитком необхідних психологічних якостей особистості.

Є такий термін "психологічний супровід". Учень, потрапляючи до ліцею, незримо супроводжується психологом.

 

Станіслав Сергійович часто порівнює роботу психолога з парасолькою. Коли дощу немає - парасолькою не користуються. Як тільки пішов дощ - її відразу розкривають над головою для захисту. Так і психолог: поки у Вас немає проблем, психолог не потрібен.

Але Ви завжди знаєте, що в ліцеї він є, і Ви завжди можете звернутися за допомогою до психолога.