КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

ІСТОРІЯ НАШОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

    КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА був заснований в часи Великої Вітчизняної війни, після звільнення Кременчука від тимчасової німецької окупації. Місто відчувало велику потребу в робітничих кадрах для відбудови.

     Спочатку була створена школа фабрично-заводського навчання № 4, готували слюсарів, мулярів,штукатурів, теслярів, каменярів, пічників, ковалів, зварників, шоферів, електромонтерів.

(Вони,в звільненому від фашистів місті, створили школу ФЗН №4)

     Навчання проводилось в приміщенні колишнього двокласного залізничного училища, де з 1905 до 1911 року працював вчителем Антон Семенович Макаренко, який згодом, з 1917 до 1919 року був директором цього закладу.  Першим директором школи ФЗН був Афанасьєв М.Г.

     Згідно з наказом Полтавського обласного управління профтехосвіти від 15.10.1962 р. школа ФЗН № 4 була реорганізована в міське професійно-технічне училище № 13, яке продовжувало готувати кадри для вагонобудівного заводу.          

     В 70-ті роки в Кременчуці швидкими темпами розвиваються підприємства легкої промисловості, тому з 1 вересня 1974 року училище було повністю перепрофільоване на підготовку робітників для швейної, трикотажної та взуттєвої фабрик. З 1983 року училище розпочало підготовку учнів з нової спеціальності - кравець легкого жіночого і дитячого, а згодом верхнього одягу.

      

     Протягом багатьох років інженерно-педагогічний колектив учи­лища працював над вивченням і творчим втіленням в навчально-виробничий і виховний процес педагогічної спадщин  видатного педагога Антона Семеновича Макаренка.

    В 1984 році училищу було присвоєно ім'я А.С. Макаренка.

     10 серпня 1997 року в історії училища розпочався новий етап.

  Згідно Наказу Управління освіти № 197 від 9.08.1997 р. на базі ПТУ № 20 і ПТУ № 5 був створений спеціалізований навчально-виховний заклад - професійно-технічне училище № 5 імені А.С.Макаренка. Швидкими темпами пройшло переобладнання і створення нових кабінетів та майстерень. Новий навчальний заклад відмінно себе зарекомендував як у навчально-виробничій так і у виховній роботі, тому 10 жовтня 2002 року наказом обласного управління освіти і науки ПТУ № 5 імені А.С.Макаренка було перетворено на КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА.