КРЕМЕНЧУЦЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

ІМ. А. С. МАКАРЕНКА


Навчально-виробничий  процес у КПЛ ІМ. А. С. МАКАРЕНКА

 

Навчально-виробничий процес ліцею – це система організаційно-педагогічних, методичних і технічних заходів, спрямованих на реалізацію змісту освіти відповідно до державних стандартів професійно-технічної освіти. Зміст підготовки кваліфікованих робітників в ліцеї визначається кваліфікаційними характеристиками кожної окремої професії.

Навчально-виробничий  процес у ліцеї здійснюється відповідно до вимог нормативних та навчально-методичних документів в галузі професійно-технічної освіти.

Навчальний процес здійснюється у чіткій відповідності до робочих навчальних планів, кількість годин на професійну підготовку відповідає вимогам державних стандартів з професій. Професійна підготовка складається з загальнопрофесійної, професійно-теоретичної та професійно-практичної (яка передбачає виробниче навчання та виробничу практику в умовах виробництва чи в сфері послуг).

Ліцей дотримується принципу послідовності та поетапності в отриманні учнями  професії. Кожний етап забезпечує отримання робітничої професії відповідного рівня кваліфікації. При розробці робочих навчальних планів з інтегрованих професій методичними комісіями ліцею обов’язково здійснюється зведений аналіз навчальних планів і програм з метою дотримання та виконання вимог кваліфікаційних характеристик з професій.

Виробниче навчання учнів проводиться за кваліфікаційними рівнями. При завершені кожного етапу навчання учні проходять виробничу практику на підприємствах, відпрацьовують пробну кваліфікаційну роботу, проходять поетапну атестацію і їм присвоюється відповідний розряд або кваліфікація за Державними стандартами.

Навчально-виробничий процес в ліцеї організовує заступник директора з навчально-виробничої роботи Куцовол Т.М. та старший майстер Лобас О.О.

Професійна підготовка узакладі здійснюється за такими напрямками:

- швейне виробництво,

- сфера послуг,

- громадське харчування.