В зв’язку із зростанням кількості самогубств серед дітей та підлітків в Україні, практичний психолог Станіслав ШЕЛЕСТ та педагог соціальний Світлана КУЗНЕЦОВА провели ряд заходів спрямованих на профілактику кібербулінгу, секстингу, участі дітей у небезпечних челенджах та “іграх смерті” в соціальних мережах.


Нагадуємо, що Україні діють телефони “гарячих ліній”, за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами:
0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних)
116111 (безкоштовно з мобільних)
1545*3 (далі обрати 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті
Чатбот “Кіберпес” від Міністерства цифрової трансформації у
Telegram: https://t.me/kiberpes_bot
Viber: https://chats.viber.com/kiberpes
На платформі цифрової освіти ДІЯ можна знайти освітній серіал для батьків “Безпека дітей в інтернеті” про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства. Серіал можна переглянути тут:
https://osvita.diia.gov.ua/…/serial-dlya-batkiv-onlayn-bezp…
На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник “COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів”. У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину. Скачати посібник можна за посиланням:
https://drive.google.com/…/1cYGugB9BehMbPstASsgiSSASsSun_dE…